UpMenu Blog

Jak wykorzystać kody rabatowe w restauracji? Zobaczcie jak robi to Da Grasso

autor wpisu

Anna Muras
Prezes Zarządu UpMenu, Dyrektor działu konsultingu i sprzedaży


Da Grasso sukcesywnie rozwija swój kanał sprzedaży online.
Kolejnym elementem tej strategii jest ogólnopolska kampania promocyjna prowadzona wspólnie z Wrigley producentem gum Orbit.

W ramach kampanii do sklepów trafiły promocyjne opakowania gum Orbit na których znajduje się indywidualny kod rabatowy pozwalający zamówić pizzę za 5 zł. Klienci podczas składania zamówienia online podają kod, który automatycznie przydziela zniżkę na odpowiednie produkty. Przy zamawianiu większej liczby produktów możliwe jest podanie kilku kodów jednocześnie. Kody można też oczywiście wykorzystać na miejscu w lokalu.


Kody rabatowe to świetne narzędzie marketingowe pozwalając bardzo precyzyjnie przydzielić zniżkę na całe zamówienie lub tylko wybrane produkty. Pozwala też bardzo dokładnie wybrać grupę klientów, która zniżkę otrzyma.
W Da Grasso zniżkę otrzymają wszystkie osoby, które zakupią paczkę gum Orbit.
Inne możliwości to np. przesłanie indywidualnych kodów obecnym klientom w wiadomości Email lub SMS, udostępnienie jednego kodu wielokrotnego użytku na profilu Facebook restauracji czy umieszczenie ich przy biletach na lokalne wydarzenie.

Kody rabatowe mają jeszcze jedną ogromną zaletę. Pozwalają bardzo dokładnie zmierzyć liczbę zamówień i tym samym zwrot z poniesionej inwestycji!

Zachęcamy do eksperymentów z tą formą promocji.
Nasze doświadczenia pokazują, że wyniki mogą być bardzo ciekawe.

A jakie są Wasze doświadczenia przy tego typu kampaniach?

G miecznikowski

Cześć! Mam na imię Marta. Dzięki za zapisanie się na newsletter. Chciałabym jescze umówić się z Tobą na rozmowę aby pokazać działanie UpMenu.

Zamów prezentację UpMenucomments powered by Disqus


>