UpMenu Blog

Nowa konkurencja dla klasycznych restauracji.

autor wpisu

Anna Muras
Prezes Zarządu UpMenu, Dyrektor działu konsultingu i sprzedaży


W coraz większej ilości miast zaczynają się pojawiać restauracje na kółkach czyli po prostu food trucki. Dla właścicieli klasycznych restauracji może to oznaczać dodatkową konkurencję, z uwagi na fakt, że klienci coraz częściej wybierają - zwłaszcza w godzinach lunchu - właśnie ciężarówki z jedzeniem.

W naszym kraju problem nie jest jeszcze tak palący, ale w USA  ciężarówki z jedzeniem w znacznym stopniu zaczęły zakłócać pracę klasycznych restauracji.

Obawy dotyczące wpływu food trucków na konkurencje jak również higieny w jakiej przygotowywane są posiłki sprawiły, że poszczególne miasta zaczęły  prawnie regulować ich działalność.

W Chicago zakazano ustawiania food trucków w odległości 200 metrów od normalnych restauracji, natomiast w Pittsburghu  właściciele restauracji na kółkach muszą zmieniać lokalizację co 30 minut.

Choć cała sprawa jest bardzo kontrowersyjna to co niektórzy bardziej kreatywni restauratorzy znaleźli rozwiązanie.
Zaczęli tworzyć własne samochody z jedzeniem które oferują uproszczone menu a klientów żądających czegoś więcej odsyłają do lokalu.

A Ty co sądzisz o całej tej sytuacji?

G miecznikowski

Cześć! Mam na imię Marta. Dzięki za zapisanie się na newsletter. Chciałabym jescze umówić się z Tobą na rozmowę aby pokazać działanie UpMenu.

Zamów prezentację UpMenucomments powered by Disqus


>