UpMenu Blog

Restauracje będą musiały obsługiwać płatności bezgotówkowe?

autor wpisu

Magdalena Kornelska
Specjalista ds. marketingu restauracji


Z roku na rok w Polsce rośnie liczba transakcji bezgotówkowych.  Coraz chętniej płacimy kartą, także w restauracjach. Co to oznacza dla restauratorów? Konieczność dostosowania oferty do potrzeb klientów.


Najpopularniejsze są wciąż płatności kartami debetowymi i kredytowymi, ale dynamiczny wzrost można zaobserwować również w sektorze nowoczesnych płatności - internetowych i mobilnych. Eksperci prognozują, że rok 2014 i kolejne lata to czas ich największego rozwoju.

Co to oznacza dla restauratorów? Konieczność dostosowania oferty do potrzeb klientów. To, co przemawia za korzystaniem z płatności bezgotówkowych to wygoda, szybkość i bezpieczeństwo i nie ma co liczyć na zmianę postawy wśród konsumentów. Wydawać by się mogło, że problem jest niewielki, a drastyczne zmniejszenie zysków na razie nikomu nie grozi, ale zmiany są nieuniknione. Właściciele lokali, w których możliwa jest płatność jedynie gotówką, mogą spodziewać się systematycznej utraty klientów.


Oczekiwania klientów rosną. Terminal płatniczy w lokalu to nie wszystko. Jeżeli restauracja oferuje dowóz posiłków do klienta, warto zaopatrzyć dostawcę w terminal mobilny. Dobrym rozwiązaniem są też płatności online, a dużym ułatwieniem dla restauracji wdrożenie programu gastronomicznego do obsługi zamówień internetowych, który całkowicie automatyzuje ten proces - klient w trakcie składania zamówienia wybiera najwygodniejszy dla siebie sposób zapłaty i w kilku prostych krokach może wykonać przelew przez Internet.

G miecznikowski

Cześć! Mam na imię Marta. Dzięki za zapisanie się na newsletter. Chciałabym jescze umówić się z Tobą na rozmowę aby pokazać działanie UpMenu.

Zamów prezentację UpMenucomments powered by Disqus


>