UpMenu Blog

Trendy, które gwarantują zwiększenie sprzedaży w restauracji w 2014 roku

autor wpisu

Magdalena Kornelska
Specjalista ds. marketingu restauracji


Poniżej przedstawiamy trendy i wskazówki, dzięki którym możliwe jest zwiększenie sprzedaży w restauracji w nadchodzącym roku.


To, na co będą stawiać klienci restauracji w 2014 roku to autentyczne, zdrowe potrawy. Świadomość konsumentów jest na coraz wyższym poziomie. Nie bez znaczenia jest też moda na “właściwe odżywianie”. Jak pokazuje rok ubiegły klienci są coraz bardzo wymagający, zwracają uwagę na jakość i nie tolerują na swoich talerzach przetworzonej żywności. Muszą mieć pewność, że zamawiane przez nich jedzenie jest zdrowe. Jeżeli chcesz zwiększyć sprzedaż w restauracji, możesz dodać do opisów dań informacje o pochodzeniu składników. Ale to nie wszystko.

W związku z tym, że w Polsce przybywa amatorów kulinarnych wrażeń ważna jest również receptura zgodnie z którą szefowie kuchni przygotowują posiłki. Jeżeli nie chcesz tracić klientów, trzymaj się tradycyjnych przepisów charakterystycznych dla danego typu kuchni i odpowiednich standardów.

Ponadto ten rok to prawdopodobnie najlepszy czas na promocję restauracji w Internecie. Restauratorzy, którzy chcą zwiększyć sprzedaż w restauracji i dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów powinni komunikować się przede wszystkim przez social media. Z raportu przygotowanego przez Sotrender wynika, że liderem wśród portali społecznościowych w Polsce nadal będzie Facebook. Zgodnie z prognozami niemały wynik może osiągnąć też YouTube, który pod koniec 2014 roku powinien gromadzić ponad 16 mln odwiedzających miesięcznie. Spory wzrost ma też szansę zanotować Pinterest. Potencjał jest ogromny.


G miecznikowski

Cześć! Mam na imię Marta. Dzięki za zapisanie się na newsletter. Chciałabym jescze umówić się z Tobą na rozmowę aby pokazać działanie UpMenu.

Zamów prezentację UpMenucomments powered by Disqus


>