1. Strona główna
 2. Zamówienia
 3. Jak przyjmować i odrzucać zamówienia

Jak przyjmować i odrzucać zamówienia

Zamówienia online z Twojej strony internetowej pojawiają się w sekcji „Zamówienia” w systemie zamówień online. Tutaj możesz przyjmować lub odrzucać zamówienia. Wszystkie zamówienia z ostatnich 72 godzin są widoczne.

Akceptacja i odrzucanie zamówień

 1. Kliknij sekcję „Zamówienia” w panelu administracyjnym.
 2. Następnie kliknij „Rozpocznij przyjmowanie zamówień”.
 3. Wybierz jedno z nowych zamówień.
  1. Jeśli chcesz zaakceptować zamówienie, wybierz „Akceptuj”, a następnie poinformuj klienta o czasie realizacji zamówienia.
  2. Jeśli chcesz odrzucić zamówienie, kliknij „Odrzuć” i podaj powód odrzucenia.

Dodatkowe informacje

 • Aby rozpocząć odbieranie zamówień, będziesz potrzebować dostępu do Internetu i urządzenia obsługującego dowolną przeglądarkę internetową, np. Tablet.
 • Zamówienia można znaleźć w sekcji „Zamówienia”. Kiedy nadejdzie nowe zamówienie, usłyszysz głośny sygnał, który będzie kontynuowany, dopóki nie zaakceptujesz lub nie odrzucisz zamówienia.
 • Taki dźwięk informujący o nowym zamówieniu będzie słyszalny tylko w sekcji „Zamówienia” w panelu administracyjnym systemu UpMenu. Nie można zezwolić urządzeniu na przejście w tryb uśpienia, dlatego należy wyłączyć tę opcję. Możesz także zainstalować aplikację, aby zapobiec wygaszeniu urządzenia.

Informacje dla klientów

Gdy klient złoży zamówienie, zobaczy podsumowanie zamówienia wraz z wiadomością, że zostało ono złożone. Poinformuje również klienta o konieczności oczekiwania na potwierdzenie przyjęcia zamówienia.

Po zaakceptowaniu zamówienia strona z podsumowaniem  zostanie odświeżona dla klienta i zobaczy zegar, który odliczy określony czas przetwarzania.

W przypadku odrzucenia zamówienia klient zostanie o tym powiadomiony. Zobaczy powód odrzucenia. Dzięki temu, gdy powodem odrzucenia jest na przykład brak składnika, klient może zamówić coś innego.

Zaktualizowano w dniu Październik 18, 2019

Czy ten artykuł był pomocny?

Related Articles