1. Home
 2. Menu
 3. Jak zarządzać dodatkami do produktu

Jak zarządzać dodatkami do produktu

Bardzo przydatna może być możliwość dodania dodatku do poszczególnych potraw w internetowym systemie zamówień online. Dodatek może zawierać składniki pizzy, dipy, warzywa na burgerze lub w sushi. Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej restauracji i tego, co chcesz zaoferować swoim klientom.

Tworzenie dodatku

 1. Przejdź do sekcji „Menu”.
 2. Dodaj nową grupę produktów, która będzie zawierać tylko produkty wyświetlane jako dodatek. Zobacz, jak dodać grupę produktów do menu.
 3. Podczas tworzenia grupy zaznacz „Grupa nie jest widoczna bezpośrednio w menu”.
 4. Dodaj produkty, które będą wyświetlane jako dodatek wraz z cenami w utworzonej grupie. Zobacz, jak dodawać produkty do grupy produktów.

W ten sposób utworzyłeś grupę produktów w systemie zamówień online, która będzie zawierała dodatek do wybranych potraw. Jeśli chcesz tworzyć różne rodzaje dodatków, ponieważ serwujesz pizzę i hamburgery, a każdy z nich oferuje inny dodatek, po prostu utwórz dwie grupy.

Jak dodać dodatek do produktu

Kiedy już utworzyłeś grupę dodatków i zawarłeś w niej poszczególne produkty, powinieneś dodać możliwość wyboru ich z określonymi daniami w menu. W przeciwnym razie klienci nie będą mogli ich zamówić.

 1. Przejdź do sekcji „Menu”.
 2. Wybierz „Dodaj dodatek” obok produktu, który chcesz skonfigurować.
 3. Wypełnij kolejne pola.
 4. Zapisz swoje zmiany.

Dodatkowe informacje

 • Możesz wybrać dodatek, który będzie domyślnie dodany w menu (np. Do pizzy). W „Domyślnym dodatku” wybierz dodatek, który ma być domyślnie wybrany.
 • Możesz obniżyć cenę po usunięciu domyślnej dodatkowej opcji, dzięki opcji „Odejmij cenę”. W takim przypadku system zamówień online online odejmuje cenę od kosztu dania, ale nie może być niższy niż cena ustalona dla danego przedmiotu w menu (w tym cały dodatek). System może również obniżyć cenę nawet poniżej kosztu danego produktu w menu. Sprawdź „Odejmij, choć niższa od ceny posiłku”.
 • W polach „Minimalna ilość” i „Maksymalna ilość” można ustawić minimalne i maksymalne ilości dodatku, które klient może wybrać.
 • „Minimalna wartość produktu” i „Maksymalna wartość produktu” umożliwiają ograniczenie wartości dodatku, który klient może dodać do potrawy.
 • „Wyłącz możliwość dokonywania zmian w produktach” uniemożliwia klientowi skonfigurowanie  domyślnego dodatku dla danego produktu.
 • Dzięki „Wyłącz możliwość usuwania domyślnych produktów” możesz uniemożliwić klientowi usunięcie domyślnego dodatku. W takim przypadku możliwe jest jedynie dodanie nowego dodatku.
Updated on 18 października, 2019

Was this article helpful?

Powiązane artykuły