1. Strona główna
  2. Program lojalnościowy
  3. Tworzenie programu lojalnościowego

Tworzenie programu lojalnościowego

Program lojalnościowy pozwala na premiowanie aktywnych klientów Twojej restauracji. Jako Administrator konta możesz samodzielnie zdefiniować jaką ilość punktów będzie otrzymywać klient za realizowane operacje.

1. Wybierz opcję programu lojalnościowego w planie abonamentowym

Aby skonfigurować program lojalnościowy musisz posiadać tą opcję w swoim planie abonamentowym lub ją dokupić. Program ten jest bezpłatną opcją w planie abonamentowym Premium, w przypadku wersji Basic/Standard dodatkowy koszt to 99zł.

2. Skonfiguruj program lojalnościowy wybierając sposób naliczania oraz prezentowania punktów

W UpMenu możesz skonfigurować program lojalnościowy wybierając jeden z dwóch sposobów naliczania punktów wymiennych na nagrody:
1. Program oparty na ilości zamówień, do którego warto skonfigurować wymianę punktów na nagrodę w postaci rabatu – „Jeden punkt za każde przyjęte zamówienie” – klient otrzyma 1 punkt za każde złożone zamówienie.
2. Program oparty na wartości zamówień, do którego warto skonfigurować wymianę punktów na nagrodę w postaci pozycji z menu – „Punkty za wydaną kwotę” – punkty są obliczane za pomocą konwertera, który definiujesz, np .: 1 punkt za każde wydane 1 zł.

Ponadto do wyboru masz dwie możliwości prezentowania punktów:
1. Punkty
2. Pieczątki – po wybraniu tej opcji należy zdefiniować maksymalną liczbę punktów (która uprawnia klienta do otrzymania nagrody) i określić wartość pieczątek w punktach, np. 1 pieczęć = 1 punkt, 1 punkt = 5,00 zł.

Zobacz przykładowe konfiguracje programu lojalnościowego.

3. Utwórz promocję obowiązującą w programie lojalnościowym

  1. Dodaj Zniżki, pamiętając o wprowadzeniu wartości zniżki w punktach lojalnościowych i wybierz restauracje, w których będzie obowiązywać.
  2. Dodaj Promocję wraz z opisem, który będzie wyświetlany na stronie i wybierz restauracje, w których będzie obowiązywać.
    Zobacz również jak tworzyć promocje i zniżki.

4. Dokonaj wyboru metody wymiany punktów na nagrody

W UpMenu możesz umożliwić klientom wymianę zebranych w programie lojalnościowym punktów na nagrody w postaci rabatu lub pozycji z menu.
Zobacz jak wymienić punkty w programie lojalnościowym.

Wskazówka

Podczas konfiguracji programu możesz skorzystać z opcji „Program lojalnościowy tylko dla zarejestrowanych klientów” – tym samym umożliwiasz udział w programie lojalnościowym tylko zarejestrowanym użytkownikom. Dzięki rejestracji mogą kontrolować status swoich punktów.

Zaktualizowano w dniu 16 września, 2020

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły